Jarosław Pinkas nie jest już szefem GIS. "Przyczyny zdrowotne"

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji, którą premier przyjął; jego obowiązki będzie wykonywał zastępca Krzysztof Saczka - poinformował w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz wideo

Rezygnację Pinkasa potwierdził rzecznik rządu. "Główny Inspektor Sanitarny J. Pinkas z przyczyn zdrowotnych złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Premier przyjął rezygnację. Składamy ogromne podziękowanie za dotychczasową pracę w niezwykle wymagającym okresie pandemii. Obowiązki GIS będzie wykonywał zastępca Krzysztof Saczka" - poinformował na Twitterze Müller.

Jako pierwsze o dymisji Pinkasa poinformowało RMF FM.

Pinkasowi podziękował na Twitterze minister zdrowia. "Dziękuję ministrowi Jarosławowi Pinkasowi za ponad dwa lata służby na rzecz państwa jako Główny Inspektor Sanitarny. Dziękuję za trud pracy w dobie epidemii i zapoczątkowanie procesu zmian w kierunku elektronizacji usług Inspekcji Sanitarnej" - napisał Adam Niedzielski. 

Jarosław Pinkas zabiera głos

Ze względu na gwałtowne pogorszenie się stanu mojego zdrowia i konieczność podjęcia leczenia zmuszony jestem zrezygnować z pełnienia funkcji Głównego Inspektora Sanitarnego - przekazał w piątek Jarosław Pinkas w piśmie do współpracowników, które udostępniono PAP.

"Decyzję o złożeniu dymisji podjąłem z ciężkim sercem. Uznałem, że wypełnianie powierzonej mi misji z pełnym oddaniem i poświęceniem nie jest w tej sytuacji możliwe" - poinformował dotychczasowy szef GIS. "Dziękuję Państwu za dwa lata wspólnej, intensywnej i pełnej zaangażowania współpracy" - napisał.

65-letni Jarosław Pinkas kierował GIS od 2018 roku. Wcześniej był m.in wiceministrem zdrowia (2005-2007, 2017-2017) oraz prezesem Polskiego Czerwonego Krzyża.

TOK FM PREMIUM