Były prezydent z koronawirusem. Przewożony karetką do warszawskiego szpitala

W Ministerswie Zdrowia miała zapaść decyzja o przetransportowaniu Bronisława Komorowskiego do szpitala w Warszawie. Były prezydent choruje na COVID-19.
Zobacz wideo

Były prezydent już nieco ponad tydzień temu - najpierw w rozmowie z Onetem, a potem na swoim oficjalnym profilu w mediach społecznościowych - informował, że jest zakażony koronawirusem. "Mam objawy przypominające grypę. Obecnie przebywam na izolacji domowej" - pisał. Przyznawał też, że nie wie, gdzie mógł się zarazić. Zwłaszcza, że przebywał w niewielkiej miejscowości na Podlasiu, gdzie zachorowań nie było dużo. 

Dziennik "Fakt" poinformował, że były prezydent poczuł się gorzej po kilku dniach choroby. Najpierw ze swojego domu trafił do szpitala w Sejnach. Z kolei w piątek podjęta została decyzja, by przewieźć go do szpitala w Warszawie. 

Z informacji dziennikarzy uzyskanych w biurze Bronisława Komorowskiego wynika, że były prezydent jest w stanie stabilnym. "Fakt" podaje też, że polityk trafił pod opiekę prof. Andrzeja Horbana, głównego doradcy premiera Mateusza Morawieckiego ds. COVID-19. - Decyzja o pilnym przewiezieniu pana prezydenta zapadła w Ministerstwie Zdrowia - potwierdza "Faktowi" rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Bronisław Komorowski był prezydentem Polski w latach 2010-2015. Wcześniej zajmował stanowisko marszałka Sejmu oraz ministra obrony narodowej. Ma 68 lat. 

DOSTĘP PREMIUM