Księża i politycy na urodzinach Radia Maryja bez maseczek. Scheuring-Wielgus: "Policjo toruńska, gdzie jesteś teraz?"

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus poinformowałana Twitterze, że składa do prokuratury zawiadomienie w związku ze złamaniem obostrzeń przez zebranych na uroczystości 29 rocznicy powstania Radia Maryja.
Zobacz wideo

Środowisko Radia Maryja w sobotę w Toruniu obchodziło 29. rocznicę powstania rozgłośni.

Dziękczynna msza święta została odprawiona w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II, a liturgii przewodniczył będzie metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. Radio Maryja i Telewizja Trwam przeprowadziły transmisję z mszy.

Zdjęcia z uroczystości wywołały oburzenie w mediach społecznościowych, ponieważ uczestnicy – księża i politycy (m.in. Zbigniew Ziobro i Mariusz Błaszczak) mimo pandemii koronawirusa nie mieli maseczek.

Do sprawy odniosła się posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, która poinformowała na Twitterze, że zawiadomi w tej sprawie prokuraturę.

"W naszym Toruniu ostatnio spisywano spacerujących po ulicach młodych ludzi. Policjo toruńska, gdzie jesteś teraz? Składam zawiadomienie do prokuratury na to towarzystwo w związku ze złamaniem obostrzeń" – napisała.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 r., w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycji mogli słuchać tylko mieszkańcy Torunia i Bydgoszczy oraz okolicznych miejscowości.

TOK FM PREMIUM