Premier potwierdza: 15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia. "Sam zamierzam się wtedy zapisać"

15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia. Zamierzam się tego pierwszego dnia zapisać na szczepienie, zgodnie z harmonogramem uzgodnionym w ramach Narodowej Strategii Szczepień - oświadczył premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz wideo

Podczas niedzielnej konferencji prasowej szef rządu zapowiedział, że tempo dostaw szczepionek będzie rosło z tygodnia na tydzień.

- 15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia. Zamierzam się tego pierwszego dnia zapisać na szczepienie, zgodnie z harmonogramem uzgodnionym w ramach Narodowej Strategii Szczepień - oświadczył Morawiecki.

Jak dodał, program to "największa operacja logistyczna od dziesięcioleci". - Jesteśmy na nią bardzo dobrze przygotowani, dlatego zachęcamy wszystkich do przystępowania do szczepienia - apelował.

Premier podziękował lekarzom, pielęgniarkom i innym pracownikom służby zdrowia oraz służbom mundurowym za dotychczasową pracę przy zwalczaniu epidemii COVID-19.

- Ale mam też nadzieję, że wraz z rozpoczęciem Narodowego Programu Szczepień ten czas wyrzeczeń, czas najtrudniejszy będzie mógł za kilka, kilkanaście tygodni powoli zmierzać do końca - zaznaczył szef rządu.

Jak dodał, za kilka dni rozpocznie się nowy rok. - To może być dla nas dobry rok. Zróbmy wszyscy wszystko, żeby tak się właśnie stało - mówił Morawiecki.

TOK FM PREMIUM