Dworczyk: W drugiej połowie stycznia zaczynamy szczepienia seniorów, nauczycieli i mundurowych

W drugiej połowie stycznia rozpoczniemy szczepienie grupy numer jeden, czyli seniorów, ale również przedstawicieli niektórych zawodów, czyli nauczycieli i przedstawicieli służb mundurowych - powiedział w niedzielę szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz wideo

Na niedzielnej konferencji prasowej szef kancelarii premiera i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk pytany był m.in. o to, kiedy planowane jest szczepienie kolejnej grupy osób, w której znajdują się m.in. seniorzy.

- Mamy estymację, która wskazuje na to, że w drugiej połowie stycznia rozpoczniemy szczepienie grupy numer jeden, czyli seniorów, ale również przedstawicieli niektórych zawodów, czyli nauczycieli, przedstawicieli służb mundurowych - powiedział.

- Natomiast jesteśmy bardzo ostrożni z podawaniem konkretnych terminów, bo jest część zmiennych, na które my, jako rząd, nie mamy wpływu - zastrzegł.

Dworczyk powiedział, że przygotowywany jest system i od 15 stycznia będzie on działał "w trybie pełnego funkcjonowania". Wówczas ma działać infolinia, dzięki której będzie można się zapisywać, działać będą również wszystkie punkty szczepień na terenie całego kraju.

- Opieramy się na deklaracjach firm farmaceutycznych, które dostarczają szczepionkę w swoim trybie i my na to mamy wpływ ograniczony - powiedział. Drugą zmienną jest tempo szczepienia grupy zero - dodał. Szczepienia tej grupy rozpoczęły się w niedzielę.

TOK FM PREMIUM