Premier: Dzisiaj przyjechało do Polski 300 tys. dawek szczepionek przeciw COVID-19

- Zaufajmy nauce i medycynie. Szczepionka przeszła fazy badań, które są konieczne do dopuszczenia - przekonywał dziś premier Mateusz Morawiecki, uczestniczując w odbiorze kolejnej partii szczepionek przeciw COVID-19.
Zobacz wideo

O godz. 7.45 premier Mateusz Morawiecki na lotnisku Okęcie uczestniczył w odbiorze dostawy kolejnych dawek szczepionki przeciw COVID-19.

- To operacja powrotu do życia sprzed pandemii. Walka z wirusem to walka o każdą godzinę i każdy dzień - mówił o szczepieniach szef rządu. I w krótkim wystąpieniu przekonywał do szczepień.

- Nie znamy dziś lepszego antidotum na wirusa. Zaufajmy nauce i medycynie. Szczepionka przeszła fazy badań, które są konieczne do dopuszczenia. Została dopuszczona przez Europejską Agencję Leków. W pierwszej kolejności chcę zaapelować do wszystkich medyków, ale i do wszystkich obywateli i rodaków, żeby zapisywać się na szczepienie - mówił. I dodał, że "każdy z nas chyba przechodził jakieś szczepienie w życiu".  Według premiera dzięki szczepionce ciągu kilku miesięcy możemy zwyciężyć "tę nierówną do tej pory walkę z wirusem". 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM