Wiceprezes ZNP o testowaniu nauczycieli na koronawirusa: Za późno i zbyt wąska grupa

- Powinni być nim objęci wszyscy nauczyciele, ale też pracownicy niepedagogiczni. To jest określany gwarant bezpieczeństwa dla pracowników i dla dzieciaków - tak informację na temat planowanych testów na koronawirusa dla nauczycieli skomentował w TOK FM Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Zobacz wideo

- Decyzja o testowaniu nauczycieli na obecność koronawirusa przyszła zbyt późno - mówił na antenie TOK FM Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. To po dzisiejszej informacji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który zapowiedział testy dla nauczycieli nauczania początkowego.

Mają je przejść w ostatnim tygodniu ferii - tuż przed ewentualnym powrotem do pracy stacjonarnej. Powrót najmłodszych klas do lekcji w szkole po feriach jest dzisiaj najbardziej prawdopodobnym scenariuszem, o czym mówił w TOK FM minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zdaniem Krzysztofa Baszczyńskiego, grupa, która zostanie objęta testowaniem jest zbyt wąska.

- Powinni być nim objęci wszyscy nauczyciele, ale też pracownicy niepedagogiczni. To jest określany gwarant bezpieczeństwa dla pracowników i dla dzieciaków – tłumaczył.

Krzysztof Baszczyński przypomina, że ZNP postulował o testy dla nauczycieli już kilka miesięcy temu.

- O tych decyzjach dowiadujemy się z konferencji prasowych. Wcześniej, we wrześniu wystosowaliśmy apel do premiera. Nie było żadnej reakcji – mówił.

Testy dla nauczycieli nauczania początkowego mają być przeprowadzone od 10 do 17 stycznia.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM