Będzie kontrola w warszawskim szpitalu. Chodzi o szczepienia poza kolejką

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w poniedziałek odbędzie się nadzwyczajna kontrola w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. - Chcemy sprawdzić, kto został zaszczepiony i czy rzeczywiście chodziło o ratowanie szczepionek, które mogłyby się zmarnować - tłumaczył.
Zobacz wideo

Minister zdrowia odniósł się podczas piątkowej konferencji prasowej do doniesień mówiących, że część osób została zaszczepiona przeciw koronawirusowi poza kolejką.

- Chcemy wyrazić kategoryczny brak akceptacji takich zachowań. Szczepienia są naszym dobrem wspólnym i powinny być traktowane ze szczególną uwagą. Jesteśmy w środku pandemii i tą bronią musimy dysponować w sposób oszczędny - powiedział Minister Zdrowia Adam Niedzielski. - 4 stycznia odbędzie się nadzwyczajna kontrola w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; chcemy sprawdzić, kto został zaszczepiony i czy rzeczywiście chodziło o ratowanie szczepionek, które mogłyby się zmarnować – mówił.

Podczas konferencji głos zabrał również Michał Dworczyk.  Zapowiedział, że kolejne 300 tys. dawek szczepionki firmy Pfizer w poniedziałek przyleci do Polski. Agencja Rezerw Materiałowych rozpocznie ich dystrybucję do szpitali węzłowych.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM