Prokuratorzy w harmonogramie szczepień przed chorymi. Senator PiS: To powoduje wzrost napięć społecznych

- Jakiś konsensus społeczny w sprawie harmonogramu szczepień był. Nie zmieniałbym tego harmonogramu, ponieważ sytuacja w kraju jest napięta i wywołuje to niepotrzebne emocje - w TOK FM mówił senator Jan Maria Jackowski.
Zobacz wideo

Gościem "Wywiadu Politycznego" był Jan Maria Jackowski, senator PiS, który odpowiadał na pytanie: dlaczego prokuratorzy mają zaszczepić się przed chorymi? Bowiem prokuratorzy zostali dopisani do "grupy 1", a chorzy przewlekle są w "grupie 2". 

- Okazuje się, że podobnie, jak w sprawach covidowych obostrzeń, mamy informacje, które powodują niepotrzebne napięcia - skomentował te zmiany polityk PiS-u. Podkreślił, że "na ogół plan szczepień zbierał dobre recenzje". Negatywnie ocenił wszelkie manipulowanie przy tym, co zostało pierwotnie zaplanowane ze strony administracji publicznej.

Nie słuchasz podcastów? To dobry czas, by zacząć. Dostęp Premium za 1 zł!

Zaznaczył, że nie chce umniejszać roli prokuratorów, "ale wspomniałby chociaż o pracownikach samorzadowych, którzy obsługują mieszkańców w swoich gminach, którzy też są narażeni na kontakty". - I takich grup jest naprawdę bardzo wiele. Nie chciałbym, żeby rząd się licytował z opinią społeczną, kto jest bardziej, a kto mniej narażony, bo to powoduje wzrost niepięć społecznych - tłumaczył gość Karoliny Lewickiej. 

- Jakiś konsensus społeczny w sprawie harmonogramu szczepień był. Nie zmieniałbym tego harmonogramu, ponieważ sytuacja w kraju jest napięta i wywołuje to niepotrzebne emocje - podsumował senator Jan Maria Jackowski. 

DOSTĘP PREMIUM