Rzecznik rządu: w przyszłym tygodniu informacje w sprawie obostrzeń

Na początku przyszłego tygodnia zostaną przedstawione informacje na temat decyzji co do obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, w najbliższych dniach odbędzie się posiedzenie Rady Medycznej, na której będą podejmowane ostateczne decyzje.
Zobacz wideo

Piotr Müller poinformował w Radiu Dla Ciebie, że w najbliższych dniach odbędzie się posiedzenie Rady Medycznej, na której będą podejmowane ostateczne decyzje. - Natomiast nie spodziewam się, żeby miało dojść do zaostrzenia tych obostrzeń - podkreślił rzecznik rządu. I dodał, że szczegółowe informacje powinny zostać ogłoszone na początku tygodnia.

Na pytanie, jak szeroka jest skala łamania obostrzeń przez restauratorów i hotelarzy, Müller odparł, że na tę chwilę nie jest to duża skala. - W ostatnim tygodniu karami z powodu takiej działalności objętych było kilkadziesiąt podmiotów na terenie całego kraju, więc ta działalność nie jest szeroka i generalnie przedsiębiorcy przestrzegają tych obostrzeń - podkreślił.

Od 28 grudnia ub.r., początkowo do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa - m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. Obostrzenia wydłużono do 30 stycznia.

Od kilkunastu dni przybywa firm, które mimo obostrzeń zaczynają normalną działalność, to m.in. restauracje, hotele. Przedstawiciele branży fitness zapowiedzieli, że bez względu na decyzję rządu ws. obostrzeń, 1 lutego kluby i siłownie będą działać w normalnym trybie.

DOSTĘP PREMIUM