Min. Dworczyk: Moderna odwołała wtorkową dostawę szczepionek do Polski

Niestety dzisiaj rano przyszła do nas informacja, że dostawa szczepionki Moderna jutro została odwołana i została przesunięta najwcześniej na najbliższy weekend - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Jak dodał, na razie harmonogram szczepień nie ulega zmianie. Dziś zaczęły się szczepienia osób najstarszych.
Zobacz wideo

- Niestety dzisiaj rano przyszła do nas informacja, że dostawa szczepionki Moderna jutro została odwołana i została przesunięta najwcześniej na najbliższy weekend, więc jest to kolejne kilka dni, kiedy kolejny producent informuje w ostatniej chwili o zmianie terminu dostawy - poinformował min. Michał Dworczyk.

Szef KPRM apewnił, że w tym tygodniu wszystkie szczepienia zostaną wykonane, bo wszystkie szczepionki wyjechały już z magazynów i do południa dojadą do wszystkich punktów szczepień. - Jak będzie potem? Dzisiaj jeszcze na pewno, jak tylko otrzymamy precyzyjne informacje, przekażemy taki komunikat - powiedział dziennikarzom.

Dworczyk podkreślił, że na razie nie zmienia się harmonogram szczepień nie zmienia się. - Po informacjach od Moderny, kiedy ustalimy szczegóły tego, z czym musimy się właściwie liczyć, poza tym, że jutro nie dotrze ten transport, będziemy - jeśli będzie taka konieczność - modyfikowali harmonogram - zapowiedział.

Przypomnijmy, że 15 stycznia koncern Pfizer poinformował o zmniejszeniu dostaw szczepionek.

Jak przekonują i min. Dworczyk i szef MZ Adam Niedzielski, to właśnie zmniejszone dostawy są głównym powodem spadku tempa szczepień w Polsce.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM