Kiedy konferencja premiera? Nowe wytyczne dotyczące pandemii

Koronawirus w Polsce. Dotychczasowe obostrzenia obowiązują do 14 stycznia. Kiedy odbędzie się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego, na której zostaną ogłoszone decyzje w sprawie dalszych obostrzeń?
Zobacz wideo

Premier był pytany na czwartkowej konferencji prasowej, kiedy zostanie ogłoszone luzowanie kolejnych obostrzeń i kogo ta decyzja obejmie. Szef rządu został także zapytany skąd duża liczba zgonów w kraju z powodu COVID-19, szczególnie w czwartek, i skąd, jego zdaniem, "trend rosnący" w tej kwestii. - Jedno pytanie z drugim stoi do pewnego stopnia w sprzeczności. Właśnie dlatego, że patrzymy z ogromnym niepokojem na kwestię zgonów, dlatego zdając sobie sprawę z tego, że sytuacja jest trudna, musimy z ostrożnością podchodzić do zmian w katalogu różnych obostrzeń - odpowiedział premier.

Poinformował, że rząd w piątek przekaże perspektywę na kolejne dwa tygodnie i szczegóły zostaną przedstawione tego dnia. - Ale cały czas właśnie w związku z liczbą zgonów, sytuacją wokół Polski, szalejącą epidemią również wokół Polski, musimy być wytrwali, musimy wytrzymać do czasu kiedy szczepionka zacznie działać na odporność zbiorową - zaznaczył szef rządu.

Koronawirus w Polsce. Ostatnie obostrzenia 

Na ten moment - obecne obostrzenia, czyli między innymi zamknięcie hoteli, restauracji i nauka zdalna dla starszych uczniów - obowiązują do 14 lutego. 28 stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że rząd otwiera sklepy w galeriach handlowych oraz muzea. Zniesiono też godziny dla seniorów. 

Jak podaje RMF FM, rząd rozważa ponowne otwarcie hoteli oraz teatrów. 

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM