Sondaż. Prawie połowa Polaków chce się zaszczepić przeciw COVID-19

48 proc. Polaków zamierza szczepić się przeciw koronawirusowi, nie zamierza tego robić 26 proc. Najbardziej zainteresowane szczepieniem są osoby w wieku 60 lat i więcej, najmniej osoby w wieku 15-29 lat - wynika ze badania Kantar z przełomu stycznia i lutego.
Zobacz wideo

W badaniu respondenci musieli odpowiedzieć na pytanie: Czy Pan/Pani zamierza czy też nie zamierza zaszczepić się przeciw koronawirusowi? 48 proc. badanych odpowiedziało, że zamierza przyjąć szczepionkę przeciw koronawirusowi, w tym 19 proc. podało, że zdecydowanie chce to zrobić, a 29 proc., że raczej chce to zrobić.

26 proc. badanych odpowiedziało, że nie zamierza się szczepić, w tym 14 proc. podało, że zdecydowanie nie chce się szczepić, a 12 proc., że raczej nie zamierza się szczepić.

25 proc. respondentów jeszcze nie wie, jaką decyzję podejmie, a 1 proc. odpowiedziało, że już się zaszczepiło.

Emeryci chcą się szczepić

Jak informuje Kantar najbardziej zainteresowane szczepieniem są osoby w wieku 60 lat i więcej, osoby z wyższym wykształceniem, mieszkańcy miast 100-500 tys., osoby bardzo zainteresowane polityką oraz wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

Przeciwne stanowisko wyrażają osoby w wieku 15-29 lat, o wykształceniu podstawowym lub gimnazjalnym, mieszkańcy miast do 20 tys., osoby niezainteresowane polityką oraz zwolennicy Ruchu 2050 Szymona Hołowni.

Badanie przeprowadzono w dniach 29 stycznia - 3 lutego 2021 r. na reprezentatywnej próbie 1011 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM