Koronawirus w Polsce. W ciągu doby w związku z COVID-19 zmarło prawie 300 osób [25 lutego]

Ostatniej doby, jak informuje Ministerstwo Zdrowia, znów potwierdzono ponad 12 000 nowych zakażeń. Zmarło 286 chorych.
Zobacz wideo

Najwięcej nowych zakażeń, spośród 12 142, zanotowano w województwie mazowieckim (1984), śląskim (1173) i pomorskim (1112). 

Minister Adam Niedzielski już wcześniej poinformował, że drugi dzień z rzędu mamy ponad 12 000 nowych zakażeń. - Prognoza mówi, że szczyt zachorowań będzie pod koniec marca - mówił szef resortu zdrowia w RMF FM.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażeń

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia podało informację o 12 146 nowych przypadkach koronawirusa. Zmarło 372 chorych. Po raz ostatni ponad 12 tysięcy nowych zakażeń było w Polsce na początku stycznia. We wtorek (23 lutego) resort zdrowia poinformował o 6 130 nowych zakażeniach i śmierci blisko 250 osób. 

W poniedziałek (22 lutego) Ministerstwo Zdrowia informowało o 3 890 nowych przypadkach koronawirusa. W związku z COVID-19 zmarło 17 osób. W niedzielę (21 lutego) resort podał informację o 7 038 nowych zakażeniach. Zmarły 94 osoby. W sobotę (20 lutego) resort zdrowia informował o 8 510 nowych przypadkach zakażeń. Zmarło łącznie 254 pacjentów. 

Dzień wcześniej (19 lutego) nowych zachorowań było 8777, a zgonów 241. W czwartek (18 lutego) wykryto 9 073 nowe zakażenia koronawirusem. W związku z COVID-19 zmarły 273 osoby. W środę (17 lutego) liczby też nie były dobre. Odnotowano 8694 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 279 osób. 

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia

Z powodu rosnącej liczny nowych zakażeń, rząd zmienił zasady dotyczące obostrzeń. W województwie warmińsko-mazurskim od soboty zamknięte będą m.in. galerie handlowe, hotele i kina. Uczniowie klas I-III przestaną chodzić do szkół. To w tym rejonie sytuacja jest najpoważniejsza.

Zmieniono także zasady dotyczące zasłaniania ust i nosa. Te zmiany dotyczą wszystkich. Do tej pory dopuszczona była możliwość zastępowania maseczek przyłbicami czy chustami. - Chcemy zrezygnować z tej możliwości - poinformował szef MZ. Przyłbice będzie można stosować, ale jako dodatek.  Rząd rekomenduje, by nosić maseczki "chirurgiczne i powyżej". 

Kolejna ważna zmiana to obowiązek kwarantanny dla osób przekraczających południową granicę Polski. - Warunkiem zwolnienia z kwarantanny jest przedstawienie negatywnego testu wykonanego w ciągu ostatnich 48 godzin – mówił min. Niedzielski na wczorajszej konferencji prasowej.

Koronawirus w Polsce. Rząd chce otworzyć szkoły "jak najszybciej"

W Poranku Radia TOK FM minister Adam Niedzielski zapowiedział, że rząd będzie robił wszystko, aby dzieci jak najszybciej wróciły do stacjonarnego nauczania. - Z mojego punktu widzenia, jako ministra zdrowia, widoczny jest efekt tego, że dzieci do szkoły nie chodzą. Mamy pogorszenie sytuacji zdrowotnej w zakresie różnych chorób psychicznych czy stanów depresji - zauważał.

- Jak tylko będą warunki takie, że będzie można szkoły odważnie otworzyć, to będziemy bardzo szybko wracali do tego, żeby nauka była w jak największym zakresie stacjonarna - zapewnił. Prowadzący Maciej Głogowski dopytywał, czy może się to zdarzyć jeszcze w tym roku szkolnym. - Mam nadzieję i myślę, że to jest scenariusz bardziej prawdopodobny - odparł minister. 

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM