Niedzielski: Blisko 4800 nowych zakażeń. To nie jest czas, w którym można mieć powody do optymizmu

Minister zdrowia poinformował, że przybyło prawie 4800 nowych zakażeń koronawirusem. - Trzeba spodziewać się, że w tym tygodniu liczba zakażeń będzie rosnąć - powiedział Adam Niedzielski w Radiu Plus.
Zobacz wideo

- Mamy blisko 4800 nowych przypadków, co oznacza, że jest to 900 przypadków nowych więcej niż tydzień temu" - poinformował min. Niedzielski. Jak dodał, oznacza to, że dynamika wzrostu zakażeń wynosi ok. 20-25 proc.

- To absolutnie nie jest jeszcze czas, żeby mieć jakiekolwiek powody do optymizmu, trzeba spodziewać się, że w tym tygodniu wzrosty będą kontynuowane. W tej chwili jesteśmy na takim średnim poziomie tygodniowym 10 tys. przypadków i będziemy obserwowali, co będzie się działo w tym tygodniu - powiedział szef resortu zdrowia.

Wczoraj (w niedzielę 28 lutego) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 099 nowych przypadkach koronawirusa oraz o śmierci zmarło 114 osób. Porównując dane tydzień do tygodnia - w ostatnim dniu lutego mieliśmy o ponad 3000 nowych zakażeń więcej.

Koronawirus w Polsce. Trzecia fala

Min. Niedzielski tydzień temu zapowiedział, że czeka nas cały miesiąc wzrostów liczby zakażeń. Dlatego rząd zdecydował się na zmianę przepisów dotyczących obostrzeń.

Według głównego doradcy premiera prof. Andrzeja Horbana w szczycie trzeciej fali epidemii w Polsce, w wersji optymistycznej - dziennie może być ok. 20 tys. nowych zakażeń, przy scenariuszu pesymistycznym nawet 50-60 proc, więcej.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM