Koronawirus. Rzecznik rządu poinformował o blisko 8000 nowych zakażeniach

Rzecznik rządu - przed oficjalnym raportem Ministerstwa Zdrowia - poinformował, że ostatniej doby przybyło 7937 nowych zakażeń koronawirusem, a w związku z COVID-19 zmarło 216 chorych.
Zobacz wideo

Piotr Müller informację o poziomie zakażeń przekazał w programie "Tłit" w portalu wp.pl. Jak poinformował, w ciągu ostatniej doby przybyło 7937 nowych zakażeń, a w związku z COVID-19 zmarło 216 chorych. Wyniki pokazują, że cały czas przybywa w Polsce nowych zachorowań. Przed tygodniem we wtorek 23 lutego resort zdrowia poinformował o 6 310 nowych zakażeniach.

Według opublikowanych wczoraj danych (1 marca) mieliśmy 4 786 nowych przypadkach koronawirusa. W związku z COVID-19 zmarły 24 osoby.

O 9 zaczęło się, jak poinformował Müller, posiedzenie Rady Medycznej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, podczas którego będą m.in. analizowane najnowsze dane.

Coraz więcej przypadków zakażenia mutacją brytyjską

Jak poinformował w poniedziałek min. Andrzej Niedzielski badania pokazują, że w Polsce "udział brytyjskiej mutacji bardzo dynamicznie rośnie".

Wraz z rosnącą liczbą zakażeń wracają pytania o nowe obostrzenia. Na razie rząd zdecydował się na praktycznie całkowity lockdown tylko w województwie warmińsko-mazurskim. Ze spekulacji medialnych wynika, że podobne rozwiązanie mogłoby zostać wprowadzone w województwach pomorskim i lubuskim.

- To są absolutnie niepotwierdzone żadne informacje - podkreślił min. Niedzielski. Dodał, że na poniedziałkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego "w ogóle nie było dyskusji dotyczącej tych dwóch województw". - Na razie nie ma żadnej decyzji i te decyzje będą dopiero podejmowane oczywiście pod kątem obserwowanych parametrów - zaznaczył minister.

TOK FM PREMIUM