Min. Niedzielski uspokaja: Wśród lekarzy nie widać trzeciej fali zachorowań

Choć systematycznie rośnie w Polsce liczba nowych zakażeń koronawirusem, to trzecia fala epidemii nie dotyka pracowników służby zdrowia. "Wpływ szczepień przeciw #COVID19 na zachorowania lekarzy. Od początku grudnia spadek z dziennego poziomu powyżej 200 do 10" - poinformował na Twitterze minister zdrowia.
Zobacz wideo

W ciągu ostatniej doby przybyło w Polsce 7 937 osób zakażonych koronawirusem. W ciągu ostatniej doby w związku z COVID-19 zmarło 216 chorych. To koleje dane pokazujące, że w naszym kraju przybywa chorych.

Jak od blisko dwóch tygodni powtarza minister zdrowia, mamy w Polsce trzecią falę epidemii koronawirusa.

Min. Adam Niedzielski uspokajał dziś, że nie uderzyła ona w pracowników służby zdrowia. "Wpływ szczepień przeciw #COVID19 na zachorowania lekarzy. Od początku grudnia spadek z dziennego poziomu powyżej 200 do 10. Tutaj nie widać trzeciej fali!" - napisał na Twitterze Adam Niedzielski.

To od lekarzy i innych pracownicy służby zdrowia zaczęły się w Polsce szczepienia przeciwko COVID-19. Od 27 grudnia, jak informuje MZ, dwiema dawkami zaszczepiono w sumie 1 192 900 osób. Jedną dawkę preparatu otrzymały 2 190 526 osób.

Jak informował w połowie lutego min. Niedzielski zaszczepiono blisko 120 tys. lekarzy. Według zestawienia Naczelnej Izby Lekarskiej - w Polsce jest 137,3 tys. lekarzy mających prawo wykonywania zawodu.

TOK FM PREMIUM