Szef PSL: Premier powinien wystąpić o pilną odpowiedź EMA ws. szczepionek z Rosji i Chin
Prezydent Duda rozmawiał w poniedziałek z przywódcą Chin o ew. zakupie chińskich szczepionek przeciwko COVID-19. Ani preparaty z Chin, ani rosyjska szczepionka Sputnik V nie zostały dopuszczone na rynek UE, przez Europejskiej Agencji Leków (EMA).
Zdaniem Władysława Kosiniaka-Kamysza premier Morawiecki zwrócił się do agencji w sprawie dopuszczenia szczepionek rosyjskiej i chińskiej. - Uważamy, że premier jako członek Rady Europejskiej, jako najważniejszy przedstawiciel w strukturach europejskich, powinien w dniu dzisiejszym do szefowej Komisji Europejskiej wystąpić z wnioskiem o pilną odpowiedź Europejskiej Agencji Leków dotyczącą szczepionki rosyjskiej i chińskiej - powiedział na konferencji prasowej lider Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Szef ludowców uważa, że "jeżeli byłaby akceptacja tych szczepionek na rynku europejskim przez Europejską Agencję Leków, to powinny być te szczepionki dostępne również w Polsce".
Kolejną propozycją przedstawioną przez Kosiniaka-Kamysza jest, by "podobnie, jak we Francji, stosować jedną dawkę szczepionki mRNA u ozdrowieńców w Polsce". Według polityka pozwoli to przyspieszyć proces szczepień w naszym kraju.
Trzecia propozycja PSL-u dotyczy zaangażowania samorządów w proces szczepień. - Proces szczepień może przebiegać lepiej, jeżeli samorządy będą miały więcej kompetencji - uważa Kosiniak-Kamysz.
Obecny na konferencji wiceprezes PSL, poseł Dariusz Klimczak powiedział, że przedstawiciele Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i Forum Związków Zawodowych zwrócili się do klubu Koalicji Polskiej, innych klubów opozycyjnych oraz rządu o to, o wprowadzenie zmian w prawie dotyczących funkcjonowania organizacji branżowych w okresie epidemii.
- I także na ich wniosek przedstawiamy i składamy w Sejmie projekt ustawy, który zapewnia normalne funkcjonowanie tego typu organizacji w czasie epidemii - oświadczył Klimczak. Dodał, że projektowane zmiany "mają między innymi zapewnić ciągłość działania organów statutowych, przedłużenia ich działalności w czasie epidemii i 30 dni po".
-
PiS boi się "Zielonej granicy"? "To nie Holland zrobiła z polskich funkcjonariuszy bandytów"
-
Generał Skrzypczak poruszony doniesieniami o inwigilacji. "Nie wiem, czym sobie zasłużyłem"
-
Księża zorganizowali imprezę z męską prostytutką. Interweniowało pogotowie i policja
-
Radlin jak śląskie Pompeje? Mieszkańcy żądają wyjaśnień. "Nie wiemy, co na nas spadło"
-
"Nie umią w te klocki". Sienkiewicz o błędach PiS w relacjach z Ukrainą
- Jak naprawić relacje Polski z Ukrainą i Brukselą? Przedwyborcza debata w Radiu TOK FM
- O czym jest "Zielona granica"? "Polska jest tam na drugim planie"
- Polska i Ukraina "nakręcają spiralę fatalnych relacji". "Strzelanie po kolanach, które broczą krwią"
- "Opozycja może te wybory wygrać, tylko naobiecywała cuda na kiju"
- Zmarł po kąpieli w Bałtyku. "Miał rany na skórze"