Lockdown w kolejnym województwie. Co się zmieni na Pomorzu?

Rząd ogłosił, że od 13 marca w kolejnym województwie zostanie wprowadzony lockdown - na wzór tego z Warmii i Mazur. Chodzi o województwo pomorskie.
Zobacz wideo

Na piątkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w kolejnym województwie zostaną zaostrzone obostrzenia.

Lockdown w woj. pomorskim. Co się zmieni?

Od 13 marca w województwie pomorskim zamknięte zostaną hotele, ograniczona zostanie działalność galerii handlowych. Zamknąć będą się musiały kina, teatry, muzeum, kasyna, galerie sztuki, baseny, siłownie, solaria i obiekty sportowe. Nauka dla uczniów klas 1-3 będzie się odbywać w trybie hybrydowym (mieszanym). 

Koronawirus. Ile zakażeń w województwie pomorskim?

Jak podał rząd, średnia dzienna liczba zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców w województwie pomorskim wynosi teraz 44,6. Jest druga najwyższa w Polsce, po województwie warmińsko-mazurskim, gdzie władze przedłużyły lockdown. 

Niedzielski dodał, że w pozostałych regionach obecne obostrzenia przedłużone zostają do 28 marca, ale w cyklu tygodniowym będą przedstawiane ewentualne decyzje w sprawie regulacji w poszczególnych województwach. 

TOK FM PREMIUM