Dworczyk: Jeszcze w marcu do Polski powinno trafić dodatkowe 335 tys. dawek szczepionki Pfizera

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała premiera Mateusza Morawieckim o dodatkowych dostawach szczepionki firmy Pfizer. Do Polski w ostatnim tygodniu marca powinno trafić dodatkowe 335 tys. szczepionek tej firmy - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz wideo

Michał Dworczyk, który odpowiada za rządowy program szczepień, powiedział na konferencji prasowej, że w środę przewodnicząca Komisji Europejskiej skontaktowała się z premierem Morawieckim, informując, że będą dodatkowe dostawy szczepionki firmy Pfizer jeszcze w marcu. - Z tych dodatkowych dostaw do Polski w ostatnim tygodniu marca powinno trafić dodatkowe 335 tys. szczepionek - przekazał minister.

Dodał, że premier pozostaje w kontakcie z szefową KE w sprawie dostaw szczepionek i relacji z producentami. - Mamy nadzieję, że te deklaracje producentów zostaną zrealizowane - podkreślił szef KPRM.

Według prognoz przedstawionych dziś przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów do Polski w drugim kwartale 2021 roku powinno dotrzeć 15 mln dawek szczepionki przeciw COVID-19. Do naszego kraju ma trafić 3,4 mln dawek szczepionki Pfizera, 2,9 mln dawek szczepionki Moderny, 6,270 mln dawek szczepionki AstraZeneca oraz 2,5 mln dawek szczepionki Johnoson&Johnson.

W Polsce wykonano ponad 4 mln szczepień przeciw COVID-19, z czego ponad 1,4 mln drugą dawką. W środę ruszyły zapisy na szczepienia dla pacjentów przewlekle chorych. Ich szczepienia rozpoczną się w poniedziałek 15 marca.

TOK FM PREMIUM