Dworczyk: Ponad 29 000 nowych zakażeń. W czwartek decyzje ws. obostrzeń

Wiele wskazuje na to, że takie dodatkowe obostrzenia będą niezbędne. Widzimy, co dzieje się u naszych sąsiadów, którzy przedłużają lockdown. U nas niestety też trend jest cały czas wzrostowy - mówił w Polsat News min. Michał Dworczyk. Szef KPRM poinformował też, ile zakażeń zdiagnozowano ostatniej doby. To bardzo złe wiadomości.
Zobacz wideo

Szef KPRM poinformował, że "wszystko wskazuje na to, że dzisiaj ponad 29 tys. zachorowań będziemy mieli". Choć, jak podkreślił, nie ma jeszcze ostatecznych danych dotyczących ostatniej doby.

Do tej pory ani razu nie odnotowano w Polsce 29 000 nowych zakażeń. Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował w programie "Tłit" w WP.pl, że "dzisiejsza liczba zakażeń wyniesie prawie 30 000". Dodał też, że w ciągu ostatnie doby w Polsce wykonano "praktycznie 100 tys." testów.

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia informowało o ponad 16 000 zakażeń.

Premier już wczoraj zapowiedział kolejne decyzje dotyczące obostrzeń. Dworczyk mówił dziś: "Wiele wskazuje na to, że takie dodatkowe obostrzenia będą niezbędne. Widzimy, co dzieje się u naszych sąsiadów, którzy przedłużają lockdown, którzy wzmacniają przepisy ograniczające transmisję wirusa. U nas niestety też trend jest cały czas wzrostowy, nie możemy pozostawać obojętni wobec tej sytuacji i będziemy musieli podejmować decyzje, które jutro będą zakomunikowane".

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podkreślił, że konkretne decyzje i szczegóły dotyczące obostrzeń, które zostaną przedstawione w czwartek, będą dotyczyły również Wielkanocy. Wskazywał na konieczność ograniczenia transmisji wirusa i poinformował, że obecnie ponad 75 proc. łóżek covidowych jest zajętych. Zapewniał, że rząd będzie stale zwiększał infrastrukturę medyczną.

Od minionej soboty, 20 marca, w całym kraju zamknięte są galerie handlowe, obiekty sportowe, których rząd część w lutym otworzył, kina, teatry. Skończyły się też lekcje w szkołach dla najmłodszych uczniów.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM