Szpitale prywatne udostępniły łóżka dla pacjentów z koronawirusem. Branża oczekuje przeprosin od premiera Morawieckiego

- Słowa premiera Mateusza Morawieckiego są dla nas szokujące - mówi reporterowi TOK FM Wawrzyńcowi Zakrzewskiemu wiceprezydent Pracodawców RP i wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych dr Andrzej Mądrala.
Zobacz wideo

- Czy prywatna służba zdrowa ratuje życie pacjentów z COVID-19? Czy słyszymy, że jakieś wielkie szpitale prywatne są otwarte i zamieniane na leczące pacjentów z COVID-19? Otóż nie - mówił dziś na konferencji Mateusz Morawiecki.

Zdaniem dr Mądrali szef rządu mija się z prawdą i powinien przeprosić za stwierdzenie, że niepubliczna opieka medyczna nie walczy z pandemią koronawirusa.

- My nigdy nie unikaliśmy walki z covidem i od samego początku pandemii wspieramy państwo. Myślę tutaj o lekarzach rodzinnych, specjalistyce, o naszych prywatnych karetkach, naszych szpitalach - odpowiada dr Andrzej Mądrala. Szpitale te już podczas jesiennej fali odpowiedziały pozytywnie na apel ministra zdrowia

- W ciągu kilku dni szpitale prywatne udostępniły tysiąc łóżek dla pacjentów z koronawirusem - przypomniał Andrzej Mądrala. Dlatego przedstawiciele branży czują się dotknięci słowami szefa rządu.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM