Rząd zdecyduje się na przedłużenie obostrzeń? "Mogą zostać z nami dłużej"

Obecnie obowiązujące obostrzenia mają obowiązywać do 9 kwietnia. Ale rzecznik rządu sugeruje, że restrykcje mogą zostać wydłużone.
Zobacz wideo

Od minionej soboty (27 marca) do 9 kwietnia w całym kraju obowiązują nowe obostrzenia. Restrykcje dotyczą m.in. liczby klientów w dużych sklepów oraz zamknięciu marketów budowlanych czy dużych sklepów meblowych. Nie działają też salony kosmetyczne i fryzjerskie, żłobki oraz przedszkola.

Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z TVP1 podkreślał, że "obostrzenia w ogóle zostaną z nami na dłuższy czas, kwestia jest ich zakresu". Przyznał, że decyzją, która zapadnie po świętach Wielkiej Nocy, będzie kwestia m.in. dotycząca ponownego uruchomienia żłobków i przedszkoli.

- Nie wykluczam, że obostrzenia nawet w tym zakresie, co teraz, mogą z nami zostać dłużej niż do 9 kwietnia" - powiedział Müller i dodał, że jest to zależne od dynamiki zachorowań i zachowania obywateli w okresie przedświątecznym i tuż po Wielkanocy.

Wczoraj MZ poinformowało o 16 965 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W związku z COVID-19 zmarło 48 osób. Do tej pory - w czasie trzeciej fali epidemii koronawirusa - największy przyrost zakażeń odnotowano 24 marca - 29 978. To także dobowy rekord trwającej w Polsce już ponad rok epidemii koronawirusa.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM