"Dziś na pewno powyżej 30 tys. zakażeń". Wiceminister zdrowia o "najgorszym dniu tygodnia"

- Tego się spodziewaliśmy - stwierdził wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, zapowiadając, że dziś liczba nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce ma przekroczyć 30 tys. Przyznał, że czwartek to pod względem liczb najgorszy dzień tygodnia.
Zobacz wideo

Waldemar Kraska w Polsat News mówił o spodziewanych danych dotyczących nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Jak przyznał, spodziewa się, że znów będzie ich powyżej 30 tys. - Czwartek jest zawsze tym dniem, kiedy liczba zakażeń jest największa w ciągu tygodnia - podkreślał wiceminister zdrowia. Pełne dane resort poda - jak zwykle - o godz. 10:30.

Kraska zaapelował też, by w związku na trwającą trzecią falę koronawirusa na święta zostać w domu i nie przemieszczać się. Tymczasem prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19, przyznał w Radiu ZET, że "jeżeli liczba zakażeń będzie rosła, to trzeba będzie wprowadzić" godzinę policyjną i zakaz przemieszczania się. - Być może jeszcze przed świętami. Decydują w tej chwili 2-3 dni - deklarował. 

W środę (31 marca) resort zdrowia informował o niemal 33 tys. nowych, potwierdzonych zakażeniach koronawirusem. Poinformowano również, że z tego powodu - samego COVID-19 lub występowania go z innymi chorobami - zmarło ponad 600 osób. 

TOK FM PREMIUM