E-rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 wznowiona. "Wprowadziliśmy niezbędną korektę"

E-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 została wznowiona - poinformował w nocy z czwartku na piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Centrum Informacyjne Rządu zapewnia, że bez zakłóceń działają również zapisy za pośrednictwem SMS, a do systemu została wprowadzona "niezbędna korekta".
Zobacz wideo

W czwartek rano szef KPRM Michał Dworczyk poinformował w RMF FM, że rejestracja dla osób powyżej 60. roku życia jest otwarta, ale ta rejestracja zwolniła, dlatego rząd zdecydował się uruchomić zapisy osób między 40. a 60. rokiem życia, które zgłosiły gotowość do szczepienia w styczniu.

Jednak na późniejszej konferencji prasowej Dworczyk przyznał, że z powodu usterki systemu, część osób w wieku 40-59 lat zarejestrowała się na kwietniowe terminy szczepień, a - jak podkreślał - te osoby miały mieć terminy w maju. Dlatego na kilka godzin wstrzymano rejestrację. Do każdej takiej osoby ma dzwonić konsultant lub automat proponując termin w drugiej połowie maja.

Część osób już otrzymała SMS-y informujące o odwołaniu ich szczepień w kwietniu. Nowe terminy zostały wyznaczone na maj.

E-rejestracja wznowiona

Po północy z czwartku na piątek szef KPRM poinformował na Twitterze o ponownym uruchomieniu e-rejestracji. "E-rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 wznowiona. Internetowe Konto Pacjenta dostępne w pełnym zakresie pod adresem http://pacjent.gov.pl" - napisał.

Z kolei we wpisach na profilu #Szczepimysie prowadzonym przez Centrum Informacyjne Rządu zapewniono, że bez zakłóceń działają również zapisy za pośrednictwem SMS. "Wprowadziliśmy niezbędną korektę do systemu" - podano.

Szczepienia dla czterdziestolatków. Kto może się zapisać?

Na szczepienia zapisać się mogą osoby, które deklarowały od stycznia chęć zaszczepienia, wysyłając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl.

Osoby w wieku 40-59 lat, którym nie udało się tego zrobić w czwartek, a wcześniej deklarowały taką chęć poprzez formularz, będą umawiane na terminy również w drugiej połowie maja.

Równocześnie - zgodnie z zapowiedzią rządu - od 12 kwietnia, codziennie uruchamiane będą zapisy dla kolejnych roczników, począwszy od osób w wieku 59 lat. Wtedy właśnie będą zapisywane osoby w odpowiednim wieku, które nie dokonały wcześniej zgłoszenia.

12 kwietnia taką szansę otrzyma rocznik 1962, 13 kwietnia rocznik 1963, 14 kwietnia rocznik 1964, 15 kwietnia rocznik 1965, 16 kwietnia rocznik 1966, 17 kwietnia rocznik 1967, 19 kwietnia rocznik 1968, 20 kwietnia rocznik 1969, 21 kwietnia rocznik 1970, 22 kwietnia rocznik 1971, 23 kwietnia rocznik 1972, 24 kwietnia - 1973.

Do końca maja wolnych jest jeszcze około 2,3 mln terminów. Rejestrować na szczepienie można się na cztery sposoby: poprzez infolinię 989, SMS, internetową stronę pacjent.gov.pl lub w punkcie szczepień.

TOK FM PREMIUM