Koronawirus. Blisko 900 tys. szczepionek trafi do Polski w świąteczny poniedziałek

W poniedziałek do Polski planowany jest transport 870 tys. szczepionek firmy Pfizer. Kolejne trafią do Polski pod koniec przyszłego tygodnia. W niedzielę 11 kwietnia dotrą preparaty AstryZeneki - poinformował w rozmowie z PAP prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.
Zobacz wideo

Szczepienia przeciwko COVID-19 trwa w Polsce od 27 grudnia 2020 roku. Najbliższa dostawa preparatów planowana jest na jutro. - W poniedziałek do Polski planowany jest transport 870 tys. szczepionek firmy Pfizer. Kolejne trafią do Polski pod koniec przyszłego tygodnia. W niedzielę 11 kwietnia dotrą preparaty AstryZeneki - poinformował PAP prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) Michał Kuczmierowski.

- Następna dostawa szczepionek AstraZeneca planowana jest na niedzielę 11 kwietnia. Czekamy na potwierdzenie liczby szczepionek - dodał.

Szczepienia przeciwko COVID-19

Według danych resortu zdrowia do soboty 3 kwietnia wykonano w Polsce 6 614 819 szczepień przeciwko COVID-19. Pierwszą dawką wykonano 4 544 816 szczepień, a drugą 2 070 003.

Przypomnijmy, że w Polsce szczepienia wykonywane są preparatami firm Pfizer, AstraZeneca i Moderna. Wkrótce mają się zacząć dostawy do Europy pierwszej jednodawkowej szczepionki przeciwko COVID-19, którą produkuje amerykański koncern Johnson & Johnson. Dostawy do państw UE mają się zacząć w drugiej połowie kwietnia.

Szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk zapewnił w piątek, że w pierwszym tygodniu po Wielkanocy osiągnięty zostanie poziom miliona szczepień tygodniowo.

TOK FM PREMIUM