Kłopoty we wrocławskich szpitalach. Powodem ograniczona przepustowością tlenu

Szpital Wojewódzki im. Marciniaka we Wrocławiu po kilkunastu godzinach przerwy wznowił przyjmowanie chorych na COVID-19. W placówce poprawiono przepustowość instalacji tlenowych. Z kolei szpital im. Falkiewicza we Wrocławiu przerwał przyjmowanie pacjentów.
Zobacz wideo

Rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował w niedzielę po południu, że prowadzony przez ten samorząd Szpital Wojewódzki im. Marciniaka we Wrocławiu ponownie wznowił przyjęcia pacjentów z COVID-19.

Ze względu na ograniczoną przepustowość instalacji tlenowych przerwano przyjmowanie pacjentów w nocy z soboty na nadzielę. Obecnie poprawiono tam przepustowość tlenu w instalacji medycznej na tyle, że można w nim ponownie przyjmować kolejnych pacjentów. Jak poinformował Nowakowski, w placówce "hospitalizowanych jest 80 pacjentów z COVID-19, którzy mają zapewnioną pełną opiekę medyczną, w tym również dostęp do tlenu".

Dodał, że problem z ograniczoną przepustowością tlenu pojawił się w niedzielne popołudnie w innej placówce w Szpitalu Wojewódzkim im. A. Falkiewicza we Wrocławiu. - Leży w nim 30 pacjentów chorych na COVID-19, a miejsc dla takich chorych zapewniono tam 55. Po to, by nie obciążać sieci tlenowej, zapadła decyzja, aby na kilka godzin wstrzymać przyjmowanie nowych pacjentów - wyjaśnił powiedział rzecznik. Gdy sytuacja się poprawi - ma to nastąpić za kilka godzin - szpital ponownie ma zacząć przyjmować nowych pacjentów.

TOK FM PREMIUM