Rzecznik MZ: Mniej niż 10 tys. nowych zakażeń. Ale jest za wcześnie, by mówić o stałym odwróceniu trendu

Wojciech Andrusiewicz w Radiu Plus poinformował, że we wtorek liczba nowych przypadków koronawirusa nie przekroczy 10 tysięcy. Ale zdaniem rzecznika MZ, jest za wcześnie, by mówić o stałym odwróceniu trendu.
Zobacz wideo

- Dziś odnotujemy poniżej 10 tys. nowych zakażeń koronawirusem - powiedział programie "Sedno Sprawy" w Radiu Plus rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Wojciech Andrusiewicz dodał, że choć w ostatnich dniach mniej jest nowych zakażeń, to jest za wcześnie, by mówić o stałym odwróceniu trendu.

Obecne restrykcje związane z pandemią obowiązuje tylko do piątku. Andrusiewicz podkreślał, że jeśli chodzi o nowe obostrzenia to "nikt nie będzie podejmował ich w oparciu o dane ze świąt".

Według informacji podanych przez resort zdrowia, w sobotę w Polsce zdiagnozowano 28 073 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 571 osób. W niedzielę było 22 947 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 204 osób. Natomiast w poniedziałek resort informował o 9 902 nowych przypadkach i 64 zmarłych osobach. Dziś ostatecznie MZ poinformowało o 8 245 nowych zakażeniach.

Dużo nowych pacjentów w szpitalach

W ciągu ostatniej doby trafiło do polskich szpitali ponad 800 nowych pacjentów zakażonych COVID-19 - powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - To jest efekt poprzednich, bardzo dużych, dziennych ilości zachorowań - dodał.

Kraska powiedział, że okres świąteczny był dość specyficznym okresem jeśli chodzi o testowanie. - Widzimy, że tych zleceń jest zdecydowanie mniej niż w poprzednich dniach. Także i te wyniki, które otrzymaliśmy w czasie świąt tak bardzo optymistyczne - należy do nich podchodzić jednak z wielką ostrożnością - musimy poczekać na kolejne dni - środa, czwartek, piątek - będą tymi dniami, które pokażą, w jakim momencie epidemii w tej chwili jesteśmy - podkreślił wiceminister Kraska.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM