Szpital Narodowy: po bójce w kolejce zmiany w organizacji procesu szczepień

Od środy 7 kwietnia wprowadzona zostanie zmiana w organizacji procesu szczepienia na PGE Narodowym - poinformował na swojej stronie internetowej Szpital Narodowy. Zmiana ma dotyczyć weryfikacji godziny, na która została wpisana osoba zgłaszająca się na szczepienie.
Zobacz wideo

O zmianach w procesie szczepień Szpital Narodowy, który podlega Centralnemu Szpitalowi Klinicznemu MSWiA w Warszawie poinformował we wtorek na swojej stronie internetowej. "Od środy 7 kwietnia wprowadzona zostanie zmiana w organizacji procesu szczepienia na PGE Narodowym" - czytamy w komunikacie.

"Obsługa punktu szczepień będzie weryfikować godzinę, na którą wpisana jest osoba zgłaszająca się na szczepienie i będzie ona kierowana do punktu rejestracji dokładnie o tej godzinie. Osoby, które pojawią się w punkcie szczepień przed wyznaczoną godziną będą proszone o pojawienie się o godzinie wskazanej w potwierdzeniu szczepienia" - podaje Szpital Narodowy.

W swoim komunikacie tłumaczy też, dlaczego zostaną wprowadzone zmiany. - "Mimo zapewnienia obsługi na wszystkich stanowiskach w rejestracji oraz na dalszych etapach w punkcie szczepień, pojawiające się zbyt wcześnie osoby powodowały tworzenie się kolejek i niepotrzebny stres u osób, które przybyły na właściwą godzinę" - zaznacza.

Wskazuje również, że aby punkt szczepień działał prawidłowo, konieczne jest przestrzeganie panujących w nim zasad, a przede wszystkim przychodzenie na szczepienie o wyznaczonej godzinie. "Punkt działa codziennie w godzinach od 8 do 20, a mimo to przed bramami PGE Narodowego przed godziną 8 potrafi się zgromadzić ponad 200-osobowa kolejka. Osoby przyjeżdżające na szczepienie pojawiają się z cztero-, a nawet sześciogodzinnym wyprzedzeniem" - wskazuje.

Zmiany nastąpiły po dzisiejszych doniesień na temat bałaganu w szczepieniach na Narodowym. - Przepychanki, wyzwiska, brak organizacji, kilka godzin w kolejce - tak dziś wyglądało szczepienia na Stadionie Narodowym - sytuację opisała "Gazeta Stołeczna". Dwóch mężczyzn się pobiło. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM