Kontrola NFZ w Rzeszowie. Chodzi o informacje dot. wielokrotnego wykorzystywania jednorazowych strzykawek

Będzie kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia w rzeszowskim Centrum Medycznym Medyk, które miało szczepić pacjentów wielokrotnie jednorazowymi strzykawkami. O kontroli poinformował min. Adam Niedzielski.
Zobacz wideo

O możliwości wielokrotnego wykorzystywania jednorazowych strzykawek poinformował w czwartek portal Wirtualna Polska. Sprawa dotyczy rzeszowskiego Centrum Medycznym Medyk. To ta placówka miała w miniony weekend prowadzić szczepienia przeciwko COVID-19 osób, które nie miały wcześniejszej rejestracji.

-  Poprosiłem prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia o wyjaśnienie tej sytuacji w trybie kontrolnym -poinformował na konferencji prasowej min. Adam Niedzielski. - Niestety te informacje, które pojawiają się w kontekście ośrodka w Rzeszowie, są bardzo niepokojące. Nie ma żadnej tolerancji dla niezachowywania zasad bezpieczeństwa, dlatego NFZ wkrótce to zweryfikuje - podkreślił szef Ministerstwa Zdrowia.

Przypomnijmy, że już wcześniej min. Niedzielski zapowiedział skontrolowanie informacji, jakie przekazywał dyrektor rzeszowskiego Medyka, na temat szczepienia w tym mieście preparatem firmy  Johnson & Johnson.

DOSTĘP PREMIUM