Tłumy motocyklistów na Jasnej Górze. Polica zawiadomi prokuraturę

Jasna Góra była w niedzielę miejscem spotkania motocyklistów z całej Polski. Jak co roku przyjechali na Motocyklowy Zlot Gwieździsty im. ks. Peszkowskiego. Zdjęcia ze zlotu pokazują, że nie przestrzegano zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią.
Zobacz wideo

Z informacji policji wynika, że na  Jasną Górę przyjechało w niedzielę ok. 10 tys. uczestników XVIII Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego. Częścią wydarzenia była msza na Błoniach Jasnogórskich.

Zgodnie z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd z powodu pandemii, jeżeli  uroczystość religijna odbywa się na świeżym powietrzu, konieczne są maseczki i zachowanie 1,5 m odstępu.

Tłumy motocyklistów na Jasnej Górze. Jest komunikat policji

Na zdjęciach i materiałach filmowych z wydarzenia widać, że nie wszyscy przestrzegali zasad.

"W związku ze stwierdzonymi naruszeniami przepisów związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa, materiały zgromadzone w trakcie tego wydarzenia zostaną przekazane do prokuratury i do sanepidu pod kątem naruszenia prawa przez organizatora pielgrzymki" - napisano w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W rozmowie z gazetą.pl rzeczniczka częstochowskiej policji tłumaczyła, że do obsługi wydarzenia skierowano zbyt mało funkcjonariuszy, bo spodziewano się kilkukrotnie mniejszej frekwencji.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM