Nowe obostrzenia. Sprawdź, co się zmieni!

Rząd w środę ogłosił, że szykuje się do regionalizacji obostrzeń. W 11 województwach restrykcje zostaną poluzowane. Sprawdź, co się zmieni!
Zobacz wideo

Będzie luzowanie obostrzeń, ale tylko w wybranych regionach kraju- zapowiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski. Dodawał, że w regionach jest bardzo zróżnicowana sytuacja dotycząca poziomu zakażeń.  Najgorzej jest na Śląsku, a najlepsza sytuacja panuje w woj. podlaskim, podkarpackim i warmińsko-mazurskim. Stąd decyzja, o zmianach w restrykcjach. 

Luzowanie obostrzeń. Co i gdzie się zmieni?

Na konferencji prasowej szef MZ poinformował, że w jedenastu województwach mniej obecnie dotkniętych epidemią od poniedziałku 26 kwietnia zostanie przywrócone funkcjonowanie salonów urody, fryzjerów i zakładów kosmetycznych. - Te zmiany są delikatnym krokiem, który na najbliższy tydzień ma zdefiniować sposób funkcjonowania. Jest to krok bardzo ostrożny, bo jesteśmy w sytuacji cały czas bardzo dużego obłożenia szpitali i respiratorów - zaznaczył Niedzielski.

W jedenastu województwach od poniedziałku 26 kwietnia zaplanowany jest powrót do hybrydowego nauczania w klasach 1-3. 

Gdzie obostrzenia pozostają bez zmian?

W województwach, w których mamy sytuację trudną, czyli w województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim, utrzymujemy dotychczas obowiązujące obostrzenia - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Czyli wszystkie te reguły, które do tej pory obowiązywały w skali całego kraju, w tych pięciu województwach będą obowiązywały przez najbliższy czas - poinformował szef MZ i dodał: te województwa to między innymi takie regiony, gdzie ten wskaźnik zakażeń jest powyżej 35, ale nie był to jedyny parametr, który braliśmy pod uwagę; po prostu staraliśmy się wyodrębnić tę grupę województw, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza. 

Co dalej z obostrzeniami? Ważne informacje za tydzień

W przyszłym tygodniu rząd ma przedstawić kolejne informacje o tym, które branże będą odmrażane. Mowa tutaj o gastronomii czy hotelach, ale też organizacji uroczystości: wesel czy komunii.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM