50 tys. złotych miesięcznie szpital w Legnicy chce zapłacić specjaliście. Kandydata nie ma

Ponad 50 tysięcy złotych miesięcznie, przy 60 godzinach pracy tygodniowo - na takie warunki może liczyć specjalista medycyny ratunkowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. Jednak do placówki nie zgłosił się żaden zainteresowany lekarz.
Zobacz wideo

Naczelna Rada Lekarska wyliczyła, że w pierwszym kwartale roku z Polski mogło wyjechać nawet kilkuset lekarzy. Na Dolnym Śląsku - gdzie działa szpital w Legnicy - problem ze znalezieniem wykwalifikowanego specjalisty jest bardzo poważny. Nawet mimo obietnicy relatywnie wysokich zarobków, ponad 50 tysięcy złotych miesięcznie. - W przypadku, kiedy lekarz ten zaoferowałby nam 240 godzin miesięcznie, to stawka może wynieść 225 złotych za godzinę - mówi rzecznik szpitala w Legnicy, Tomasz Kozieł i dodaje, że lokalnie znalezienie kogoś z odpowiednim doświadczeniem graniczy z cudem.

- Takich specjalistów jest po prostu bardzo mało na rynku, to zaledwie kilkudziesięciu na Dolnym Śląsku, a poniżej 500 w skali kraju - wyjaśnia. 

Proponowana kwota nie obejmuje świadczeń urlopowych, kursów, szkoleń i ubezpieczeń. Lekarz na opisywanym stanowisku powinien mieć za sobą co najmniej kilkanaście lat pracy, by swobodnie wykonywać swoje obowiązki.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM