Najmłodsi uczniowie wrócą we wtorek do szkół. Min. Niedzielski przyznaje, że jest jedna wątpliwość

Min. Adam Niedzielski zapowiedział w RMF FM, że w najbliższy wtorek 4 maja do szkół wrócą wszyscy uczniowie klas I-III. Obecnie dla najmłodszych uczniów w 11 województwach odbywają się zajęcia w trybie hybrydowym. W pozostałych pięciu regionach odbywają się wyłącznie lekcje zdalne.
Zobacz wideo

Rząd ma dziś przedstawić plan luzowania obostrzeń. Min. Adam Niedzielski ujawnił w RMF FM niektóre rozwiązania. Jak zapowiedział, od najbliższego wtorku do szkół wrócą uczniowie z klas I-III. - Mamy jedynie wątpliwość, czy będzie to w całym kraju, czy kilka regionów będzie miało nauczanie hybrydowe - przyznał minister zdrowia.

Jak dodał, powrót do szkół starszych uczniów ma być podzielony na etapy. - Te etapy powinny być skonstruowane w taki sposób, żeby dzieciaki jeszcze w zasadzie w maju wróciły do szkoły - podkreślił minister zdrowia.

Co z maseczkami?

Szef MZ pytany był też o ewentualną zmianę zasad dotyczących zakrywania ust i nosa. Jak powiedział: "Maseczki na zewnątrz moglibyśmy zdjąć przy dziennej liczbie zakażeń poniżej 4-5 tys.".

Niedzielski przyznał, że w kwestiach luzowania obostrzeń jest konserwatystą, w przeciwieństwie do odpowiadającego za gospodarkę Jarosława Gowina, którego nazwał "bardziej liberalnym".

Przypomnijmy, do końca majówki w zamknięte mają być hotele i pensjonaty, baseny, siłownie, kina. Lokale gastronomiczne mogą wydawać posiłki jedynie na wynos.

adsfsdfdsf

TOK FM PREMIUM