Trwa akcja "Zaszczep się w majówkę". Ogromne kolejki

"Zaszczep się w majówkę" - w ramach akcji w 16 miastach stanęły mobilne punkty szczepień. A przed nimi - chętni. Długie kolejki są m.in. w Warszawie, Krakowie czy Olsztynie.
Zobacz wideo

Preparat przeciw COVID 19 można przyjąć bez wcześniejszej rejestracji - wystarczy mieć aktywne e-skierowanie. Wszyscy dostaną jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson.

Warszawie na pl. Bankowym 3/5 do szczepienia ustawiła się ogromna kolejka. W kolejce przed mobilnym punktem szczepień w Gdyni ustawiło się już  ponad 800 osób - poinformował w sobotę Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku.

W Olsztynie blisko 300 osób oczekuje od rana w kolejce do mobilnego punktu szczepień, który zorganizowano w Urzędzie Wojewódzkim. Wiele osób przyjechało hulajnogami, rowerami. W kolejce odbywają się towarzyskie pogawędki, a ponieważ jest chłodno, oczekujący mają ze sobą termosy z ciepłymi napojami.

Czas oczekiwania na szczepienie w mobilnym punkcie szczepień w olsztyńskim Urzędzie Wojewódzkim wynosi blisko 2 godziny. Kolejka chętnych ustawiła się już na godzinę przed otwarciem. Większość oczekujących to ludzie młodzi i w średnim wieku, starszych osób jest niewiele. Porządku przy wejściu do urzędu pilnują żołnierze. Do kolejki wciąż dołączają kolejne osoby.

Akcja "Zaszczep się w majówkę" trwa od dziś do 3 maja włącznie.

A od dziś na szczepienie przeciw COVID 19 mogą już rejestrować się osoby urodzone w latach 1984-85. Zapisać się można dzwoniąc na infolinię 989, wysyłając SMSa, przez system e-rejestracji lub w punkcie szczepień.

TOK FM PREMIUM