Trwa akcja "Zaszczep się w majówkę". Co, jeśli zabraknie szczepionek?

Majówkowa akcja szczepień bez rejestracji cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Może się okazać, że ze względu na zbyt małą liczbę szczepionek skończy się szybciej niż zakładano.
Zobacz wideo

Setki osób stoją w kolejkach do mobilnych punktów szczepień, gdzie od dziś przez całą majówkę można bez rejestracji otrzymać jednodawkowy preparat firmy Johnsnon & Johnson.

Każdy z 16 wojewódzkich punktów otrzymał tylko po 2 i pół tysiąca dawek. Czekający w kolejkach nie tracą jednak nadziei, że uda im się dziś zaszczepić.

W niektórych miastach - takich jak Wrocław - niewykluczone jest wykorzystanie szczepionek z puli przeznaczonej na jutro.

W Warszawie dołączanie do kolejki raczej mija się z celem. Bo jest ona wystarczająco długa, a szczepionkę otrzymają najpewniej tylko ci, którzy już w niej stoją.

W Poznaniu dawki przeznaczone na dziś skończyły się przed czasem.

Rządowy portal "Szczepimy się" informuje, że trwającą akcję ogranicza liczba dawek preparatu Johnson & Johnson. Jeśli skończy się cała dostępna pula, skończy się też majówkowa akcja szczepień.

W ramach majówkowej akcji preparat przeciw COVID 19 można przyjąć bez wcześniejszej rejestracji - wystarczy mieć aktywne e-skierowanie. Wszyscy dostaną jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson.

A od dziś na szczepienie przeciw COVID 19 mogą już rejestrować się osoby urodzone w latach 1984-85. Zapisać się można dzwoniąc na infolinię 989, wysyłając SMSa, przez system e-rejestracji lub w punkcie szczepień.

TOK FM PREMIUM