Osiemnastolatkowie mogą już zapisywać się na szczepienia przeciwko COVID-19. Niebawem decyzja ws. młodszych

Rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 otwarta dla wszystkich pełnoletnich. W tym tygodniu Rada Medyczna wyda opinię dotyczącą możliwości szczepienia dla młodzieży, która skończyła 16 lat.
Zobacz wideo

Wszystkie osoby, które do 10 maja 2021 roku skończyły 18 lat, mogą zapisywać się na szczepienie przeciw COVID-19. Co z osobami, które pełnoletność uzyskają później? E-skierowanie na szczepienie będzie wystawiane w dniu urodzin – jeśli więc osiemnaste urodziny będziesz świętował np. 11 maja, tego dnia będziesz mógł zarejestrować się na szczepienie.

W tym tygodniu Rada Medyczna wyda opinię dotyczącą możliwości szczepienia dla młodzieży, która skończyła 16 lat. Jeśli rekomendacja będzie pozytywna, Narodowy Program Szczepień zostanie rozszerzony. Dzięki temu osoby w wieku 16-17 lat będą mogły zarejestrować się i zaszczepić przeciw COVID-19.

Szczepienia przeciwko COVID-19. Rząd chce skrócić czas między dawkami

Rada Medyczna, jak poinformował min. Michał Dworczyk, ma też zaopiniować pomysł skrócenia czasu między podawaniem pierwszej i drugiej dawki szczepionki oraz skrócenie czasu oczekiwania ozdrowieńców.

W Polsce pierwsze szczepionki przeciwko COVID-19 podano 27 grudnia 2020 roku. W pierwszej kolejności zaszczepiono pracowników służby zdrowia. Do tej pory wykonano ponad 13,6 mln szczepień. Pierwszą dawką zaszczepiono 10 185 393  osób. W pełni zaszczepionych jest 3 650 119 osób.

DOSTĘP PREMIUM