Rząd zapowiada szczepienia 16- i 17-latków. Szczegóły jeszcze w tym tygodniu

- W ślad za badaniami firmy Pfizer, które potwierdzają możliwość szczepienia 16- i 17-latków, chcemy już wkrótce udostępnić możliwość szczepienia dla tej młodszej części naszego społeczeństwa - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz wideo

Na zwołanej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że dostępność szczepionek powinna być jak najszersza. - Na ten temat dyskutowaliśmy na posiedzeniu Rady Europejskiej w Porto w Portugalii. I tak, owszem, ja byłem jedną z osób, które bardzo głośno wołały o uwolnienie patentów, udostępnienie szczepionek, wykorzystanie linii produkcyjnych we wszystkich możliwych obszarach, tak żeby szczepić można było jak najszerzej - powiedział Morawiecki.

Zwrócił uwagę, że zdaniem ekspertów konieczne jest jak najszybsze zaszczepienie jak największej części populacji.

- Dlatego w ślad za badaniami z firmy Pfizer, które przyszły i potwierdzają możliwość szczepienia 16- i 17-latków, chcemy już wkrótce udostępnić możliwość szczepienia dla tej młodszej części naszego społeczeństwa - poinformował szef rządu.

Szczegóły tego planu - jak poinformował minister Adam Niedzielski - mają być znane jeszcze w tym tygodniu.

68,7 proc. ankietowanych Polaków zdecydowałoby się zaszczepić własne dzieci przeciwko COVID-19, gdyby była taka możliwość - wynika z sondażu United Surveys wykonanego na zlecenie "DGP" i RMF FM.

DOSTĘP PREMIUM