Co z noszeniem maseczek w pomieszczeniach? Min. Niedzielski zabrał głos

Będą rekomendował, aby maseczki nosić w pomieszczeniach jeszcze co najmniej w wakacje - powiedział w rozmowie z PAP minister zdrowia Adam Niedzielski.
Zobacz wideo

Od 15 maja nie musimy zasłaniać ust i nosa przebywając na świeżym powietrzu, ale maseczki musimy używać w pomieszczeniach zamkniętych, środkach komunikacji.

- Maseczki powinny być noszone jeszcze przez jakiś czas. Będę rekomendował, aby wewnątrz jeszcze co najmniej w wakacje je nosić - poinformował minister zdrowia w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Adam Niedzielski zaznaczył, aby nie dać się zapędzić w ślepą uliczkę, że wszystkie obostrzenia muszą być od razu całkowicie znoszone. Trzeba przede wszystkim bacznie obserwować, co się będzie dalej działo z epidemią. Nawiązał tutaj do sytuacji epidemicznej w Wielkiej Brytanii, gdzie był duży spadek zachorowań, ale teraz sytuacja się odwróciła.

Minister dodał, że "musimy przyzwyczaić do tego, że epidemia się tli". Zaznaczył też, że znosząc kolejne restrykcje, rząd będzie podkreślał, że "szczepienie może być benefitem, który pozwala wyłączyć kogoś z obostrzeń".

Ministerstwo Zdrowia poinformowało wczoraj, że przybyło 579 nowych zakażeń koronawirusem, a z powodu COVID-19 zmarło 56 osób. W minioną sobotę resort informował o 775 nowych zakażeń koronawirusem oraz o śmierci 125 chorych.

TOK FM PREMIUM