Ponad 620 tys. szczepień jednego dnia. Dworczyk: Absolutny dobowy rekord

Jak poinformował Michał Dworczyk, w środę wykonano ponad 620 tys. szczepień przeciwko COVID-19. W czasie długiego weekendu w wielu miejscach uruchomiono dodatkowe punkty szczepień, z których skorzystać będą mogli mieszkańcy i turyści. Tak jest m.in. w Szczecinie i Warszawie.
Zobacz wideo

Jak napisał na Twitterze min. Michał Dworczyk, w środę odnotowano "absolutny dobowy rekord", jesli chodzi o liczbę wykonanych szczepień.

"To dowód, że system uzyskał zakładaną wydajność" - ocenił szef KPRM, który odpowiada za rządowy program szczepień przeciwko COVID-19. Dworczyk poinformował też, że w czerwcu do Polski ma trafić kolejne 15 mln szczepionek.

Według informacji na rządowej stronie dotąd wykonano 21 mln 174 tys. 546 szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 7 mln 700 tys. 322 osób.

Do tej pory do Polski dostarczonych zostało 24 mln 478 tys. 260 dawek szczepionki.

W czasie długiego weekendu w wielu miastach zorganizowano dodatkowe punkty szczepień, w których będą się mogli zaszczepić mieszkańcy i turyści. Tak jest m.in. w Szczecinie, Bydgoszczy i Warszawie.

DOSTĘP PREMIUM