Kult nie będzie grał koncertów tylko dla zaszczepionych. Grzesiowski odpowiada: Niefortunna wypowiedź

Muzycy powinni być wrażliwi na wartości humanistyczne - powiedział w Polsat News dr Paweł Grzesiowski. W ten sposób o odniósł się do ośwadcznia muzyków Kultu, że nie będą występować na koncertach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych.
Zobacz wideo

W oświadczeniu na Facebooku Kult napisał: "W związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla zaszczepionych, chcemy opublikować w tym miejscu naszą decyzję. Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni. Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE. CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ".

Grzesiowski zaprasza na szkolenie

Dr Paweł Grzesiowski, wirusolog i ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej, zaznaczył, że nie chodzi o to, by wpuszczać na koncerty tylko osoby zaszczepione, ale by takie osoby były wyłączone z ograniczeń. Ci, którzy są niezaszczepieni, mogą zrobić test na obecność koronawirusa lub założyć maseczkę.

- To nie jest nowa droga do segregacji i dyskryminacji ludzi - ocenił ekspert NRL na antenie Polsat News. Sformułowanie o apartheidzie uznał za niefortunne. - Panów z Kultu zapraszam na szkolenie. Może zrozumieją, co to jest apartheid. Rozmawiamy o bezpieczeństwie i o tym, aby koncert nie skończył się w szpitalu - odparł.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM