Prawie 2 mln skierowań, tylko 45 tys. zgłoszeń. MZ o rejestracji na szczepienia dla dzieci i młodzieży w wieku 12-15

Dzieci i młodzież w wieku 12-15 lat można od dziś rejestrować na szczepienie przeciwko COVID-19. Jak poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, w systemie wystawiono 1,7 mln skierowań. Do godz. 10 rodzice zarejestrowali tylko 45 tys. dzieci z tej grupy wiekowej.
Zobacz wideo

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz przypomniał na konferencji prasowej, że od dziś można rejestrować na szczepienia młodzież w wieku od 12 do 15 lat. - W nocy wystawiliśmy 1,7 mln skierowań dla tej grupy wiekowej. Do godz. 10 skorzystało z procesu rejestracji 45 tys. osób, które zostały zarejestrowanych przez rodziców - poinformował.

Zachęcając do rejestracji podkreślił, że można ją przeprowadzić w prosty sposób - wystarczy na stronie pacjent.gov.pl podać trzy informacje: numer telefonu, imię i nazwisko oraz PESEL.

Ruszyła rejestracja dla dzieci powyżej 12 roku życia

Od poniedziałku dla dzieci w wieku 12-15 lat dostępne są e-skierowania na szczepienie przeciwko COVID-19. Szczepienia będą odbywać się najbliższych tygodniach w punktach szczepień, a od września także w szkołach. W czerwcu odbędzie się w szkołach akcja informacyjna na ich temat.

Młodzież może szczepić na takich samych zasadach, jak wszyscy obywatele, w ramach Narodowego Programu Szczepień, tj. w punktach szczepień populacyjnych i punktach szczepień powszechnych. Do tej pory w Polsce na szczepienia mogły zapisywać się osoby od 16. roku życia. W sumie w Polsce jest 2,58 mln uczniów w wieku 12-18 lat.

Nastolatka na szczepienia można zarejestrować od poniedziałku przez bezpłatnie infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989, kontaktując się z wybranym punktem szczepień, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie, poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl.

DOSTĘP PREMIUM