Czarnek apeluje: Szczepmy się. Choć przyznaje, że rozumie obawy Elbanowskich ws. szczepionek

Jeśli pojawi się wirus delta indyjski i będzie bardzo groźny, to będziemy proponować rozpoczęcie roku szkolnego w trybie hybrydowym, ale na razie takiego zagrożenia nie ma - mówi min. Przemysław Czarnek w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną". Minister poinformował, że jedno z jego dzieci zostało zaszczepione, a drugie czeka na szczepienie przeciwko COVID-19.
Zobacz wideo

Przemysław Czarnek został zapytany przez "DGP" o rozpoczęcie roku szkolnego we wrześniu w kontekście trwającej pandemii. - Scenariusze są takie, że jeśli pojawi się wirus delta indyjski i będzie bardzo groźny, to będziemy proponować rozpoczęcie roku w trybie hybrydowym, aby całkowicie nie przechodzić do nauki stacjonarnej. Ale na razie takiego zagrożenia nie ma - powiedział minister.

Szef MEiN przyznał, że obecnie resort nie zdecydował jeszcze, kto będzie decydował o hybrydowym nauczaniu: dyrektor szkoły, czy minister. - Mam nadzieję, że zaszczepi się jak najwięcej dzieci i wirus nie będzie już taki groźny - stwierdził Czarnek.

Poinformował też, że on i jego żona są już zaszczepieni, jedno z jego dzieci również, a drugie czeka na szczepienie. Na uwagę, że wielu rodziców, np. państwo Elbanowscy, są sceptyczni wobec szczepienia dzieci, bo szczepionka nie została wystarczająco przebadana Czarnek podkreślił: - Rozumiem obawy rodziców i państwa Elbanowskich, dlatego szczepienia nie są obowiązkowe. Pamiętajmy jednak, że osoby zaszczepione nie umierają i nie przechodzą ciężko tej choroby. Dlatego apeluję: szczepmy się - zaapelował.

Małżeństwo Elbanowskich wróciło do publicznej aktywności. Para, którą poznaliśmy w czasach rządów PO, z akcji "ratowania" sześciolatków przed obowiązkiem nauki szkolnej, teraz apeluje, żeby nie szczepić dzieci przeciw COVID-19. - Zapytajmy państwa Elbanowskich, czy mają własne badania na temat szczepionek, żeby kwestionować te obowiązujące. Jeśli je przedstawią, to możemy rozpocząć dyskusję - komentował w TOK FM dr Paweł Grzesiowski.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM