Loteria dla zaszczepionych. Rząd w końcu podał szczegóły, zasady i nagrody

Od 1 lipca do 30 września trwać będzie loteria Narodowego Programu Szczepień, w której będzie można wygrać nagrody pieniężne oraz samochody - poinformował prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik. Dodał, że będzie można wygrać nawet 1 mln zł.
Zobacz wideo

Szczegóły loterii dla zaszczepionych miały być znane już w połowie czerwca, ale rząd - mimo naszych pytań - długo nie informował o zasadach. Stało się dopiero w czwartek. Prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik, który brał udział we wspólnej konferencji prasowej z szefem KPRM Michałem Dworczykiem oraz wiceministrem w MSWiA Pawłem Szefernakerem, poinformował o szczegółach loterii. - Ma ona charakter profrekwencyjny. Nagrody pieniężne czy rzeczowe mają zachęcić szczególnie niezdecydowanych do szczepienia i walki z pandemią, aby jak najwięcej osób było zaszczepionych - podkreślił szef Totalizatora.

Wyjaśnił, że loteria ruszy 1 lipca, a zakończy się 30 września br.; obejmie ona całą Polskę. Uczestnicy muszą być pełnoletni oraz przejść kompletną procedurę szczepienia - albo być zaszczepionym dwoma dawkami, albo jedną, w zależności od producenta.

Cieślik poinformował ponadto, że każdy z uczestników loterii będzie miał cztery szanse na wygraną. Będzie też kilka kategorii nagród: codzienne, tygodniowe, miesięczne oraz nagroda główna. Prezes Totalizatora Sportowego wyjaśnił, że losowanie finałowej nagrody nastąpi 6 października; do wygrania będą dwie nagrody po 1 mln zł oraz samochody.

Szczegóły loterii dla zaszczepionych. Rejestracja

Loteria potrwa od 1 lipca do 30 września 2021 r. Co musisz zrobić, aby wziąć udział w Loterii? To bardzo proste! Wystarczy komputer lub telefon z dostępem do Internetu oraz ukończony 18. rok życia. Zarejestruj się na www.pacjent.gov.pl na swoim IKP lub zadzwoń na infolinię 989 i wyraź zgodę na udział w Loterii do 30 września.

Nie zapomnij o zaktualizowaniu swojego numeru telefonu komórkowego. Na ten numer otrzymasz powiadomienie SMS w przypadku wygranej. Otrzymasz także wiadomość SMS z PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody z bankomatu. Pieniądze będziesz mógł również wypłacić w oddziale PKO BP.

Loteria dla zaszczepionych. Nagrody 

Każdy uczestnik loterii dla zaszczepionych ma cztery szanse na nagrody: 1 nagroda natychmiastowa, 1 nagroda tygodniowa, 1 nagroda miesięczna oraz 1 nagroda finałowa. 

  • Nagrody natychmiastowe - codziennie do wygrania: nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi ponad 14 mln zł.
  • Nagrody tygodniowe - 12 losowań w każdą środę: 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych;  720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot
  • Nagrody miesięczne - 3 losowania w okresie trwania loterii: 6 nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. złotych; 6 samochodów osobowych Toyota Corolla
  • Nagrody finałowe - losowanie 6 października: 2 nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł; 2 samochody osobowe Toyota C-HR

W przypadku losowań (tygodniowych, miesięcznych, finałowego) wyłonienie laureatów odbywa się za pomocą certyfikowanego urządzenia losującego.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM