Rząd zachęca do szczepień, a poseł koalicji zleca kontrolę w Domu dla Dzieci, który dołączył do programu szczepień

Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski po aferze wywołanej przez antyszczepionkowców, zainterweniował u władz powiatu w Nowym Dworze Gdańskim i złożył wniosek o kontrolę w Domu dla Dzieci, który dołączył do programu szczepień i którego wychowankowie dobrowolnie się zaszczepili.
Zobacz wideo

O to, żeby szczepić regularnie apeluję minister zdrowia Adam Niedzielski oraz Michał Dworczyk, który z ramienia rządu koordynuje Narodowy Program Szczepień. 

Tymczasem Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski, czyli koalicjanta w rządzącej Zjednoczonej Prawicy poinformował dziś, że jest "z przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Sanitaryzmu poseł ?@AnnaSiarkowska w drodze do Domu Dziecka w Nowym Dworze Gdańskim. Interweniujemy w sprawie szczepień dzieci przeciw COVID-19.

O Domu dla Dzieci w Nowym Dworze Gdańskim zaczęło być ostatnio głośno za sprawą antyszczepionkowców. Placówka przystąpiła bowiem do programu szczepień przeciwko COVID-19 pod patronatem Ministerstwa Zdrowia i najstarsi wiekowo wychowankowie placówki dobrowolnie przyjęli pierwszą dawkę szczepionki. Gdy fakt ten dotarł do środowiska antyszczepionkowców rozpoczął się hejt. A poseł Kowalski mimo że należy do koalicji zachęcającej do szczepień, niezrażony tym przyszedł w sukurs ruchom antyszczepionkowym. Na tyle, że nawet złożył wniosek o przeprowadzenie kontroli w placówce. 

TOK FM PREMIUM