Rzecznik rządu zapowiada "nowe rozwiązania" dotyczące szczepień. "Być może dziś"

Chcemy zaprezentować nowe rozwiązania dotyczące szczepień, być może jeszcze dziś - zapowiedział w radiowej Trójce rzecznik rządu Piotr Müller. Jak wyjaśniał, chodzi o rozwiązania "zachęcające do szczepień", choć ocenił jednocześnie, że "liczba osób zaszczepionych wcale nie jest taka mała".
Zobacz wideo

Rzecznik rządu Piotr Müller był w radiowej Trójce pytany o nowe propozycje rządu, dotyczące promocji szczepień. - Pewnego rodzaju rozwiązania nowe chcemy zaprezentować, być może one jeszcze dziś zostaną pokazane - powiedział. Dopytywany, czy będzie to rozwiązanie zachęcające do szczepień i zmuszające do nich odpowiedział, że chodzi o "nowe rozwiązania, które zachęcają do szczepień".

- Chcemy podsumować szereg działań, które zostały do tej pory podjęte, bo mam wrażenie, że część opinii publicznej nie wie o kilkudziesięciu dużych programach, które powodują, że w każdym miejscu zbieramy dodatkowe kilkadziesiąt czy kilkaset osób w różnych miejscach Polski - mówił Müller.

Zwracał uwagę, że ostatnio tempo spadku liczby szczepień zmalało. - Liczba osób zaszczepionych wcale nie jest taka mała, jakby się wydawało, ale nie chcemy w żaden sposób odtrąbiać sukcesu - powiedział.

Rzecznik rządu przypomniał, że "nie ma chyba żadnego kraju Unii Europejskiej, który by wprowadził obowiązkowe szczepienia o charakterze powszechnym". W kilku krajach jest natomiast obowiązkowe szczepienie dla personelu medycznego.

- Na podstawie rekomendacji rady medycznej rozważamy takie rozwiązanie w zakresie służby zdrowia, natomiast co do innych grup zawodowych żądnych decyzji jeszcze nie ma - podkreślił rzecznik.

Spada zainteresowanie szczepieniami

Chętnych do zaszczepienia się jest coraz mniej, Tendencja utrzymuje się od kilku tygodni. Wiele punktów szczepień musiało zostać zamkniętych, ze względu na brak pacjentów.

Szczepienia przeciwko COVID-19 zaczęły się w Polsce 27 grudnia 2020 roku. Jak informowano dziś (27 lipca), do tej pory w naszym kraju w pełni zaszczepionych jest 17 116 255 osób. Ostatniej dobry wykonano 97 665 szczepień.

DOSTĘP PREMIUM