Koronawirus w Polsce. Liczba zakażonych kolejny dzień rośnie

Koronawirus w Polsce. W sobotę 7 sierpnia resort zdrowia poinformował, że wykryto 181 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.
Zobacz wideo

W sobotę 7 sierpnia resort zdrowia poinformował, że wykryto 181 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarły cztery osoby. 

Najwięcej zakażeń wciąż notuje się w Małopolsce. 

Ministerstwo podało też, że z powodu COVID-19 zmarły dwie osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły dwie osoby. 

Hospitalizowanych jest obecnie 307 chorych z COVID-19, a 44 z nich przebywa pod respiratorami – poinformował w sobotę resort zdrowia.

Dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 6057 łóżek i 585 respiratorów.

Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywają 72 394 osoby. Wyzdrowiało dotąd 2 654 359 zakażonych.

Koronawirus w Polsce. Ilu zaszczepionych się zakaziło?

Zaledwie 0,66 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 osób zostało zakażonych koronawirusem- podało w piątek Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że liczba zakażeń w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką to 1 mln 394 tys. 430. Liczba zakażeń wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki to 9 tys. 211 przypadków.

MZ podało również, że zgony osób zakażonych po upływie 14 dni od pełnego zaszczepienia wyniosły 1,64 proc. wszystkich odnotowanych przypadków zgonów osób zakażonych. Zgony te - jak zaznaczono - nie były związane ze szczepieniem.

Koronawirus w Polsce. Trzy przypadki wariantu lambda

Waldemar Kraska poinformował, że dotychczas w Polsce stwierdzono trzy przypadki zakażenia wariantem lambda koronawirusa. - Nie widzimy, żeby ten wariant był tak aktywny i bardziej zakaźny jak wariant delta, więc myślę, że nie będzie się rozprzestrzeniał z tak dużą siłą - powiedział wiceszef MZ. Zapewnił, że resort monitoruje nowe przypadki zakażenia tym wariantem oraz nowe mutacje, które się pojawiają.

Kraska pytany o ewentualne podanie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19, przekazał, że w tej chwili nie ma rekomendacji ani Rady Medycznej, ani Europejskiej Agencji Leków w tej kwestii.

Koronawirus w Polsce. Bilans pandemii

W piątek (6 sierpnia) Ministerstwo Zdrowia podało informację o 172 nowych zakażenia koronawirusem. W związku z COVID-19 zmarło 6 osób. W czwartek (5 sierpnia) resort zdrowia przekazał informację o 180 nowych zakażeniach, najwięcej w Małopolsce. Zmarło sześć osób. We wtorek (4 sierpnia) MZ przekazało, że zdiagnozowano 164 nowe zakażenia. W związku z COVID-19 nikt nie zmarł.

We wtorek 3 sierpnia - resort zdrowia poinformował o 164 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jak poinformowało MZ, 4 osoby zmarły z powodu COVID-19. Dzień wcześniej - 2 sierpnia - odnotowano 91 zakażeń koronawirusem, nikt nie zmarł z powodu COVID-19.

W niedzielę 1 sierpnia odnotowano 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sobotę 31 lipca resort zdrowia podał, że koronawirusem zaraziły się 153 osoby, tyle samo zakażeń było dzień wcześnie. W czwartek 29 lipca wykryto 167 nowych zakażeń koronawirusem i był to najwyższy dobowy przyrost zachorowań w lipcu. W związku z COVID-19 zmarło 5 osób. Dzień wcześniej - 28 lipca - Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 138 nowych przypadkach koronawirusa i 3 ofiarach śmiertelnych.

Na razie w pełni zaszczepionych jest ponad 17 mln 200 tys. osób.

Najwyższą dzienną liczbę zakażeń od początku pandemii odnotowano 1 kwietnia 2021 roku, gdy potwierdzono 35 251 nowych zakażeń. Najwięcej, niemal 6 tysięcy przypadków, wykryto wówczas na Śląsku, drugie w kolejności było Mazowsze. Potwierdzono także sporo ponad 600 zgonów. W tamtym czasie dopiero zaczynała się rejestracja na szczepienia dla osób poniżej 60. roku życia, a główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban mówił o zakazie przemieszczania się i godzinie policyjnej. 

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w Polsce 4 marca 2020 roku.

Posłuchaj podcastu!

DOSTĘP PREMIUM