Koronawirus w Polsce. Blisko 200 nowych zakażeń. Najnowsze dane z resortu zdrowia [11 sierpnia]

Ministerstwa Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby potwierdzono 198 nowych zakażeń. Z powodu COVID-19 zmarły cztery osoby.
Zobacz wideo

Najwięcej nowych zakażeń stwierdzono w województwie mazowieckim - 25, na Śląsku - 22 i w Małopolsce - 17. W sumie w ciągu ostatniej doby zdiagnozowano 198 nowych zakażeń koronawirusem. 

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba, a "z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami" zmarły trzy osoby.

Od marca 2020 roku stwierdzono w Polsce 2 884 557 zakażeń koronawirusem. W tym czasie z powodu COVID-19 zmarło 75 289 osób.

Bilans epidemii koronawirusa w Polsce

Wczoraj - we wtorek 10 sierpnia - MZ informowało o 200 nowych zakażeniach. Był to najwyższy dobowy bilans zakażeń od początku sierpnia. Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba.

W poniedziałek - 9 sierpnia - resort zdrowia poinformował o 64 nowych zakażeniach koronawirusem. A w niedzielę (8 sierpnia) potwierdzono 122 nowych przypadków koronawirusa.

Ataki antyszczepionkowców. Ważna decyzja premiera

- Premier zaakceptował objęcie pracowników punktów szczepień ochroną jak funkcjonariuszy publicznych - poinformował we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. O takie rozwiązanie wnioskował resort zdrowia.

Wprowadzenie nowych regulacji to pokłosie ataków na punkty szczepień, do jakich coraz częściej dochodzi w Polsce. Były próby wtargnięcia do miejsc, gdzie odbywają się szczepienia przeciwko COVID-19. Pod adresem pracowników punktów szczepień kierowano też okrzyki "Jesteście dziećmi Mengele. Była też próba podpalenia takiego punktu oraz siedziby sanepidu w Zamościu - sprawcy do dziś nie udało się złapać.

Koronawirus w Polsce. Rekordy zakażeń 

Przypomnijmy, że pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w Polsce 4 marca 2020 roku.

Poniedziałek 28 czerwca był pierwszym dniem, w którym w Polsce - od marca 2020 roku - nie zmarła w związku z COVID-19 ani jedna osoba. Ale eksperci ostrzegali, że to nie koniec pandemii, a czwarta fala jesienią jest niemal pewna. 

Najwyższą dzienną liczbę zakażeń od początku pandemii odnotowano 1 kwietnia 2021 roku, gdy potwierdzono 35 251 nowych zakażeń. Najwięcej, niemal 6 tysięcy przypadków, wykryto wówczas na Śląsku, drugie w kolejności było Mazowsze. Potwierdzono także sporo ponad 600 zgonów. 

Z kolei 19 marca 2021 roku łączna liczba zakażeń od początku pandemii przekroczyła 2 miliony. Tamtego dnia odnotowano 25 998 nowych zachorowań. Zmarło 419 osób. Łączna liczba zakażeń wzrosła do 2 010 244, a zgonów do 48 807. Następnego dnia, 20 marca, ze względu na rosnącą liczbę zachorowań zaostrzone zostały epidemiczne obostrzenia. Lockdown zaczął obowiązywać nie tylko w czterech województwach, ale w całej Polsce.

DOSTĘP PREMIUM