Koronawirus w Polsce. Ponad 200 nowych zakażeń. Najwięcej od połowy czerwca [12 sierpnia]

Ministerstwa Zdrowia poinformowało, że ostatniej doby potwierdzono 223 nowe zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby. To najwyższy dobowy bilans zakażeń od 17 czerwca.
Zobacz wideo

"Mamy 223 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami również 1 osoba. 

Resort podaje, że zakażenia dotyczą województw: mazowieckiego (36), małopolskiego (24), śląskiego (20), lubelskiego (19), dolnośląskiego (17), podkarpackiego (14), pomorskiego (14), zachodniopomorskiego (14), wielkopolskiego (12), łódzkiego (11), podlaskiego (8), kujawsko-pomorskiego (6), świętokrzyskiego (6), warmińsko-mazurskiego (6), lubuskiego (4), opolskiego (4). 8 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Ostatnio ponad 200 nowych zakażeń potwierdzono 17 czerwca, gdy wykryto 218 przypadków. 

Bilans epidemii koronawirusa w Polsce

Wczoraj - w środę 11 sierpnia - potwierdzono 198 nowych zakażeń. Z powodu COVID-19 zmarły cztery osoby.

Dzień wcześniej - we wtorek 10 sierpnia - Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 200 nowych zakażeniach. Był to najwyższy dobowy bilans zakażeń od początku sierpnia. Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba.

W poniedziałek - 9 sierpnia - odnotowano 64 nowych zakażeń koronawirusem. A w niedzielę (8 sierpnia) potwierdzono 122 nowych przypadków koronawirusa.

Ataki antyszczepionkowców. Ważna decyzja premiera

- Premier zaakceptował objęcie pracowników punktów szczepień ochroną jak funkcjonariuszy publicznych - poinformował we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski. O takie rozwiązanie wnioskował resort zdrowia.

Wprowadzenie nowych regulacji to pokłosie ataków na punkty szczepień, do jakich coraz częściej dochodzi w Polsce. Były próby wtargnięcia do miejsc, gdzie odbywają się szczepienia przeciwko COVID-19. Pod adresem pracowników punktów szczepień kierowano też okrzyki "Jesteście dziećmi Mengele. Była też próba podpalenia takiego punktu oraz siedziby sanepidu w Zamościu - sprawcy do dziś nie udało się złapać.

Koronawirus w Polsce. Rekordy zakażeń 

Przypomnijmy, że pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w Polsce 4 marca 2020 roku.

Poniedziałek 28 czerwca był pierwszym dniem, w którym w Polsce - od marca 2020 roku - nie zmarła w związku z COVID-19 ani jedna osoba. Ale eksperci ostrzegali, że to nie koniec pandemii, a czwarta fala jesienią jest niemal pewna. 

DOSTĘP PREMIUM