Koronawirus w Polsce. Znaczny wzrost liczby zakażonych. 13 osób zmarło [1 września]

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało ponad 360 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. W związku z COVID-19 zmarło 13 osób.
Zobacz wideo

Resort zdrowia poinformował o 366  nowych zakażeniach koronawirusa w Polsce, najwięcej na Mazowszu - 47, w Małopolsce - 37 i w województwie zachodniopomorskim 32. W ciągu minionej doby w związku z COVID-19 zmarło 13 osób.

O znacznym wzroście liczby nowych zakażeń poinformował rano min. Adam Niedzielski. Ujawniając w RMF FM, że w ciągu ostatniej doby przybyło ponad 350 zakażonych, podkreślił, że to o ponad 50 proc. więcej niż przed tygodniem. - Ci, co się nie zaszczepili, są o wiele bardziej narażeni na najgorsze konsekwencje - przestrzegał.

Od 4 marca 2020 roku w Polsce zdiagnozowano 2 889 036  przypadków zakażenia koronawirusem. 75 358 osób zmarło.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażeń

We wtorek 31 sierpnia odnotowano w Polsce 285 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. W związku z COVID-19 zmarło 5 osób. Dzień wcześniej - w poniedziałek 30 sierpnia - Ministerstwo Zdrowia informowało o 150 nowych przypadkach koronawirusa. Podano również, że ostatniej doby z powodu COVID-19 nikt w Polsce nie zmarł. 

Z kolei w niedzielę 29 sierpnia nowych zakażeń było 204. Zgonów również brak. W sobotę 28 sierpnia mieliśmy 290 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarła jedna osoba. Cztery osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

W piątek 27 sierpnia resort zdrowia poinformował, że odnotowano 258 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W związku z COVID-19 zmarły trzy osoby. W czwartek 26 sierpnia poinformowano o 251 nowych przypadkach. W środę 25 sierpnia było ich 234 (zmarło 5 osób z COVID-19), we wtorek 24 sierpnia odnotowano zaś 233 przypadki i osiem zgonów.

Koronawirus w Polsce. Ile wykonano szczepień?

W pełni zaszczepionych przeciw COVID-19, czyli dwiema dawkami preparatów firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce ponad 18,75 mln osób – podano we wtorek na stronach rządowych.

Przed nami początek roku szkolnego. Zajęcia w polskich szkołach mają odbywać się stacjonarnie. Jednocześnie we wrześniu ruszyć ma akcja szczepień w szkołach. Według wytycznych resortu edukacji - pierwszy tydzień września ma być poświęcony na zachęcanie do szczepień i informowanie, drugi - na zbieranie zapisów, a w trzecim ma ruszyć samo szczepienie. 

Nauczyciele oraz personel szkół powinni stać się grupami priorytetowymi przy szczepieniach przeciw COVID-19 - oświadczyli w poniedziałek przedstawiciele Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF). Zaznaczono, że w czasie, gdy uczniowie wracają do szkół po wakacjach "istotne jest", aby placówki pozostały otwarte pomimo rozpowszechniania się wariantu Delta koronawirusa, uważanego za bardziej zaraźliwy.

Ministerstwo Edukacji szacuje, że w Polsce szczepionkę przeciwko COVID-19 przyjęło 80 proc. nauczycieli. 

DOSTĘP PREMIUM